واحد های بیمارستان

كلينيك هاي تخصصي و فوق تخصصي

کلینیک فوق‌تخصصی بیمارستان توس یکی از فعال‌ترین مراکز درمانی کشور است که با بهره‌مندی از مجرب‌ترین پزشکان متخصص و فوق تخصص در رشته‌های مختلف و با به‌کارگیری پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها، خدمات تشخیص درمانی را به صورت سرپایی جهت عموم مردم ارائه می‌کند.

 

  • راههای نوبت‌گیری از کلینیک‌های بیمارستان فوق‌تخصصی توس

مراجعین محترم جهت دریافت وقت ویزیت در کلینیک های بیمارستان توس می توانند از طریق ذیل اقدام نمایند :

ابتدا جهت اطلاع از ساعات فعالیت پزشکان می توانید از طریق مراجعه به سایت بیمارستان به آدرسwww.tooshospital.com از برنامه کلینیک اطلاع حاصل فرمایند و يا با شماره بیمارستان 88714891-021 داخلی 600- 610 تماس حاصل فرماييد.

بعد از اطلاع از برنامه پزشک مورد نظر می توانید با مراجعه به سايت toos.salamat.center نسبت به رزرو وقت اقدام نمائید و يا با شماره بیمارستان 88714891-021 داخلی 600- 610 تماس حاصل فرماييد.

جهت اطمینان از حضور پزشک حتما قبل از مراجعه با پذیرش کلینیک تماس حاصل فرمائید .

لطفاً قبل‌ از مراجعه‌ نسبت‌ به‌ تعیین وقت قبلی با منشی هماهنگی های لازم‌ را داشته باشید. در صورت‌ مراجعه‌ بدون‌ اطلاع‌ قبلی‌ ممکن‌ است‌ بدلیل‌ مرخصی‌ پزشکان‌ و یا تکمیل‌ ظرفیت‌ پذیرش‌ قادر به ارائه خدمت نباشیم.

کلینیک های‌ ذیل‌ معمولاً در تمام‌ روزهای‌ هفته‌ برگزار و پزشکان‌ با برنامه‌ ریزی‌ قبلی‌ به‌ ویزیت‌ بیماران‌ می‌پردازند.

معرفی کلینیک های بیمارستان فوق تخصصی توس

کلینیک ارتوپدی:

پزشک فوق‌ تخصص‌ زانو، فوق‌ تخصص‌ دست‌، فوق‌ تخصص‌ ستون‌ فقرات، گچ گیری، پانسمان، کشیدن بخیه، تزریق داخل مفصل و سونداژ

کلینیک گوش‌ و حلق‌ و بینی‌:

پزشک فوق تخصص گوش، حلق و بینی، ارزیابی شنوایی ، تست رفلکس شنوایی، تست بررسی ساقه مغزی، تست شنوایی نوزادان، تجویز سمعک و فیتینگ سمعک

کلینیک داخلی:

پزشک فوق‌ تخصص‌ روماتولوژی‌، فوق‌ تخصص داخلی و ‌گوارش‌، فوق‌ تخصص‌ عفونی‌، فوق‌ تخصص‌ خون‌ و آنکولوژی‌، نفرولوژ، متخصص کلیه، فوق‌ تخصص‌ غدد، متخصص پوست و مو، متخصص اعصاب و روان

کلینیک جراحی: داخلی

جراحی‌ عمومی‌، فوق‌ تخصص‌ قفسه‌ صدری‌، فوق‌ تخصص‌ جراحی‌ ترمیمی، جراحی‌ مغز و اعصاب‌، داخلی‌ اعصاب‌ (نورولوژی‌)

کلینیک ریه:

پزشک فوق‌ تخصص‌ ریه‌، اسپیرومتری

کلینیک قلب:

اکوکاردیوگرافی : جهت تشخیص بیماریهای مادرزادی، ایسکمیک و دریچه ای قلب

تست ورزش : هولتر مانیتورینگ: مانیتورینگ آریتمی، مانیتورینگ فشارخون

کلینیک طب‌ فیزیکی‌ و توانبخشی‌:

نوار عصب و عضله،RTMS

کلینیک زنان‌ و زایمان‌ و نازایی:

پزشک متخصص و فوق تخصص زنان، زایمان و نازایی، پاپ اسمیر ، فریز کردن، برداشتن پولیپ های کوچک و خارج کردن Iud و هماهنگی جهت برگزاری کلاس های آموزش مادران باردار

پاراكلينيك ها

فیزیوتراپی

رئيس بخش :دكتر علي آقا رفيعيان

فیزیوتراپی نقش کلیدی در بهبود کیفیت زندگی افراد(Quality of life)، تسریع در روند بازگشت به فعالیت های روزمره، بخصوص افزایش کارآیی و بهبود سریع عملکردی بدنبال اعمال جراحی دارد. این اهداف، با فیزیوتراپی قبل از عمل و ارایه آموزشهای لازم، کوتاه شدن زمان بستری و نقاهت پس از عمل جراحی و راه اندازی هرچه سریع تر بیمار بدون افزایش ریسک آسیب،‌ محقق می شوند. نیل به این اهداف، بدون بهره گیری از فیزیوتراپیست های آموزش دیده و مسلط به جنبه های مختلف بیماری و همچنین آشنا به جدیدترین رویکردها و تجهیزات فیزیوتراپی امکان پذیر نخواهد بود.

خدمات بخش فیزیوتراپی :

کلینیک فیزیوتراپی توس با 8 کابین فعال ، مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای الکتروتراپی و مکانوتراپی، و متخصصین مجرب در بالاترین سطح علمی و طبق استانداردهای روز دنیا آماده ارائه خدمات به بیماران در حیطه های مختلف پزشکی از جمله ارتوپدی، مغز و اعصاب، روماتولوژی، قلب و عروق، اطفال، زنان و زایمان و تنفسی ،اختلالات کف لگن،توانبخشی بلع،آسیب های ورزشی می باشد.

بخش ها و تجهیزات کلینیک فیزیوتراپی توس عبارتند از:

• لیزر LASER
• سوزن خشک Dry needling
• درمانهای دستی یا Manual Therapy
• تمرین درمانی
• دياترمي
• فیزیوتراپی در بیماریهای تنفسی Chest Physical Therapy

• انجام خدمات فیزیوتراپی تخصصی در منزل

این بخش از ساعت 8 الی 20 آماده ارائه خدمات است.

• جهت ارتباط با بخش فیزیوتراپی بیمارستان توس و تعیین وقت ویزیت یا اخذ هرگونه اطلاعات بیشتر می توانید همه روزه بجز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 20 با شماره تلفن 88714891 داخلي 636 تماس حاصل نموده و یا بصورت حضوری به بخش فیزیوتراپی واقع در طبقه سوم كلينيك، مراجعه فرمایید.

آزمایشگاه و پاتولوژی

رئيس بخش : دكتر كيان باقر و دكتر رضا عابديني

خدمات آزمایشگاه و پاتولوژی :

این واحد آماده ارائه خدمت و پذیرش (بیمه –آزاد) مراجعین سرپایی و بیماران بستری در کلیه ساعات شبانه روز می باشد. در این بخش آزمایش های روتین، تخصصی و فوق تخصصی با بهره گیری از مدرن ترین تکنولوژی های روز دنیا، در کنار مجرب ترین متخصصان پاتولوژی و علوم آزمایشگاهی و کادر فنی با تجربه و با بخش های نمونه گیری ،خون شناسی، بیوشیمی، هورمون شناسی، تجزیه مایعات بدن و آنالیز ادرار، انگل شناسی، میکروب شناسی، پاتولوژی، بانک خون ، و…. آماده پذیرش مراجعین محترم می باشد.
انجام تست های روتین و تخصصی به صورت اورژانس
انجام تست های غربالگری بارداری،PAP SMEAR ، HPV GENOTYPING

تصویربرداری

رئيس بخش : دكتر كيانوش نيشابوري

خدمات تصویربرداری :

بخش تصویربرداری بیمارستان توس بهترین و پیشرفته ترین تجهیزات تصویربرداری را جهت همکاری با پزشکان محترم بالینی در تشخیص بیماری ها، فراهم نموده است. این مرکز، با ارائه خدمات جامع و دقیق به صورت شبانه روزی و در زمینه تصویربرداری پزشکی در بخش های رادیولوژی، CT Scan، سونوگرافی و سنجش تراكم استخوان در صدد جلب رضایت بیماران محترم می باشد.

سی تی اسکن

دستگاه CT Scan موجود درتوس، از نوع اسپیرال مولتی اسلایس 16دتکتور می باشد. این دستگاه قابلیت ایجاد تصاویر سه بعدی با کیفیت بالا را دارد که از جمله می توان CTآنژیوگرافی از تمام عروق بدن و نیز امکان انجامVirtual colonoscopy, Virtual Bronchoscopy و HRCT در مقاطع نازک 1میلیمتری برای بررسی دقیق تر را برشمرد.
این دستگاه امکان انجام سی تی برای بیماران سنگین وزن تا وزن 125 کیلوگرم را نیز دارد.

OPG

• این روش تشخیصی جهت بررسی تشخیصی بیماریهای دهان ودندان و سفالوگرام لترال میباشد که به صورت تمام دیجیتال انجام شده و با کمترین مقدار اشعه بالاترین کیفیت را ارایه میکند .

سونوگرافی

سونوگرافی یکی از روش‌های تشخیصی می‌باشد که دستگاه پیشرفتهGE موجود در توس قادر به انجام موارد زیر می‌باشد:
• سونوگرافی دستگاه ادراری
• سونوگرافی شکم و دستگاه گوارش
• سونوگرافی عناصر سطحی
• سونوگرافی پستان
• سونوگرافی غده تیروئید
• سونوگرافی تخصصی بیضه‌
• سونوگرافی جنین و ناهنجاری مادرزادی

داروخانه

رئيس بخش : دكتر الهام احتشام

خدمات ارائه شده در این بخش در سه حیطه داروسازی بالینی، داروسازی بیمارستانی و داروخانه سرپایی ارائه می گردد
در سرویس داروسازی بالینی )فارماکوتراپی( خدمات ذیل ارایه می گردد:

. پایش ، ارزیابی و مدیریت عوارض جانبی دارو ، ثبت و پیشگیری عوارض جانبی دارو
. پایش سطح سرمی داروهای خاص
. پایش دارو درمانی بیماران و مرور کلیه ی داروهای دریافتی توسط بیمار
. پاسخ به مشاوره ها و ارائه اطلاعات دارویی به دیگر اعضای کادر درمان
. آموزش بیماران به منظور افزایش همراهی با رژیم های درمانی ) آموزش نحوه مصرف دارو – عوارض دارویی- تداخلات و ……

در حیطه داروسازی بیمارستانی ، بخش ارایه خدمات و مراقبت های داروئی مسئولیت تهیه و توزیع داروهای مورد نیازبیماران بستری و همچنین تهیه و توزیع دارو و ارائه خدمات به بیماران سرپائی را عهده دار است.

.تهیه شرح حال و تشکیل پرونده دارویی برای بیماران بستری )تلفیق دارویی(
. اطمینان از ایمنی، کیفیت و کارایی داروهای تجویز شده
. ارائه اطلاعات و آموزش های دارویی به بیماران در زمان ترخیص
. نظارت بر نحوه توزیع و مصرف دارو در بیمارستان .
. مشارکت در جمع آوری و بررسی گزارشات عوارض ADR.
. همکاری در مرکز اطلاع رسانی داروهای بیمارستان و جمع آوری اطلاعات پزشکان و کمیته های بیمارستانی.
. مشارکت و ارایه اطلاعات در زمینه سازگاری و پایداری داروها به پرستاران
. همکاری در اجرای روشهای مناسب ارتقای کیفی در ارایه خدمات دارو درمانی بیمارستان

بخش سرپایی داروخانه:

1 . در این بخش داروسازان ، تکنسین های داروئی و نیروهای آموزش دیده به منظور افزایش کیفیت با به کارگیری دانش ومهارت حرفه ای خویش نهایت سعی خود را انجام داده تا بهترین خدمات به بیماران سرپایی ارائه شود . بررسی قانونی،علمی و اخلاقی نسخه های ارائه شده .
2 . کسب اطلاعات لازم از مراجعه کننده و یا مراجعه به پرونده بیمار در مورد وضع بیمار و یا شرایط ویژه بیمار برای اطمیناناز تجویز مناسب داروهای تجویز شده .
3 . راهنمایی و آموزش بیمار در مورد داروهای مشابه .
4 . اطمینان از صحت داروهای پیچیده شده توسط تکنیسین های دارویی، ایمنی و کیفیتی داروهایی که تجویز شده
5 . ارتباط و مشورت با پزشکان در موارد مورد نیاز .
6 . راهنمایی بیماران: در خصوص نحوه مصرف، زمان و فاصله، مقدار و مدت مصرف دارو، عوارض ناخواسته و جانبی احتمالی، ادامه یا قطع مصرف دارو در صورت مشاهده علائم خاص، رژیم غذایی در دوره مصرف دارو، احتیاط در استفاده توام داروها، نحوه نگهداری داروها

واحدهاي درماني

بخش هاي بستري

بیمارستان توس چندین بخش بستری عمومی دارد که هر یک از این بخش ها تخت های شامل اتاق های دو تخته، اتاق های یک تخته می باشند. در اتاق های یک تخته، امکانات رفاهی شامل تلویزیون، یخچال، مبلمان، تلفن، اینترنت در نظر گرفته شده است.
از مشخصات بخش بستری بیمارستان توس، می توان به حضور پزشکان مجرب، پرسنل متخصص و دلسوز، آموزش بیمار و همراه (به عنوان مثال توضیح در مورد رژیم غذایی و یا تزریق انسولین برای بیماران دیابتی)، فضای فیزیکی مناسب و آرام، وجود تخت دیجیتال برای بیمار و سرویس عالی اشاره نمود.
لازم به توضیح است برای اتاق های یک تخته، یک نفر می تواند به عنوان همراه، پس از پرداخت هزینه های معمول، مجوز حضور 24 ساعته را داشته باشد.

بخش بستری یک

مادرانی که سزارین شده اند
زایمان طبیعی NVD
جراحی های زنان

بخش بستری دو

قابلیت بستری بیماران دیابتی
قابلیت بستری بیماران TIA و CVA
کنترل قند خون بیماران
بیماران با بیماریهای داخلي
بیماران با بیماریهای عفونی
شيمي درماني

بخش بستری سه

قابلیت بستری بیماران جراحی شده ( اورولوژی، ارتوپدی، جراحی مغز و اعصاب )

بخش بستري چهار

اين بخش جنرال بوده و برای جراحی های مختلف نظیر جراحی های ترمیمی، زیبایی، اورتوپدی، نوروسرجری و … در نظر گرفته شده است.امکانات منحصر به فرد برای جراحی های مختلف مانند جراحی مغز و اعصاب، اورتوپدی و سایررشته های جراحی، و نیز حضور جمعی از بهترین جراحان کشور این بخش را به یکی از مهم ترین بخش های بستری بیماران مبدل کرده است. این بخش با توجه به امکانات ویژه پزشکی و پرستاران مجرب بعنوان بخش IPD بیمارستان در نظر گرفته شده است .

بخش هاي ويژه

CCU

بخش CCU شامل 6 تخت عادی و دو واحد ایزوله مجهز به سیستم مانیتورینگ سانترال میباشد.
درراستای اهداف کلان بیمارستان ونیز ارایه خدمات با کیفیت و در نتیجه رضایتمندی بالا ،پرسنل این بخش از افراد مجرب و با تجربه گزینش شده اند. پزشکان متخصص قلب بصورت ویزیت روزانه و آنکال در طی هفته حضور فعال دارند و بیماران با مشکلات قلبی وعروقی و نیاز به مانیتورینگ پسا ز جراحی در این بخش تحت نظر قرار میگیرند .

ICU

این بخش دارای 6 تخت تمام اتوماتیک می باشد که هر تخت مجهز به مانیتور و ونتیلاتور بسیار پیشرفته می باشد. تجهیزات بخش تماماً بروز بوده و بیماران به صورت مرکزی مانیتورینگ می شوند. در این بخش از بیماران بسیار بد حال به صورت ویژه مراقبت می شود. در این بخش در تمام مدت شبانه روز به صورت 24 ساعته پزشک مقیم بیهوشی حضور دارد.

NICU

این بخش با برخورداری از مدرنترین و مجهزترین تجهیزات پزشکی و با بهره مندی از تجربیات پزشکان فوق تخصص کودکان و نوزادان به صورت 24 ساعته و تمام وقت مشغول خدمت رسانی به نوزادان پر خطر، نارس و بیمار (high risk) می باشد.
بخش نوزادان نیز در مجاورت بخش NICU قرار داشته و به صورت تمام وقت مشغول ارائه خدمات به این عزیزان است.